Skip to content

نصب کنتور فرعی آب برای هر واحد با امکان صدور قبض فرعی

نصب کنتور فرعی آب با امکان صدور قبض فرعی

مشاع بودن آب مصرفی یا به عبارتی عدم تفکیک کنتور آب واحدها و پرداخت اشتراکی سهم آب، به یکی از بزرگترین مشکلات و دغدغه های مدیریت ساختمان های مسکونی یا اداری تبدیل شده است. مخصوصاً در فصل های گرم سال که مصرف آب بالاتر است و پله های تصاعد شرکت آب و فاضلاب باعث بالاتر رفتن تصاعدی قبض آب می شود.

مبالغ سنگین قبض‌های آب و شکایت ساکنین آپارتمان‌ها از ناعادلانه بودن تقسیم هزینه‌ها، مدیریت ساختمان ها را به این فکر می‌اندازد که به دنبال تفکیک کنتور آب هر واحد و تفکیک انشعاب آب ساختمان بیافتند.

شرکت برونتاب انرژی با نصب کنتور فرعی آب برای هر واحد، علاوه بر تفکیک کنتورهای آب آپارتمانی، قبض واحدها را براساس مصرف واقعی هر کدام به صورت خودکار و هوشمند تفکیک می‌کند. همچنین امکان مشاهده مصرف کنتورها توسط هر واحد روی موبایل و کامپیوتر فراهم شده و به راحتی امکان نشتی‌یابی در ساختمان بوجود می‌آید.

برونتاب ، ارائه کننده راهکار نوین برای اندازه گیری مصرف هر واحد و تقسیم هزینه آب در ساختمان های دارای کنتور آب مشاع

در ویدئو می‌توانید راهکار نوین شرکت برونتاب، برای حل مشکل پرداخت قبض آب مشاع را مشاهده کنید.

با برونتاب، هوشمندانه و به اندازه بپردازید!

نحوه تفکیک کنتور آب توسط اداره آب و فاضلاب

در شهرهای بزرگ و شهرستان‌ها، اداره آب و فاضلاب یک کنتور در محل ورودی درب ساختمان نصب کرده و یک قبض برای تمام ساکنین ارسال می‌کند. همین موضوع سبب می شود که امکان محاسبه مصرف دقیق واحدها و یا مشاعات ساختمان مانند پارکینگ و پشت بام را نداشته باشیم و مدیریت ساختمان به دنبال راه حل‌های تفکیک کنتور آب آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی از طریق اداره آب و فاضلاب شهر باشند.

در کشورهای پیشرفته برای حل مشکل مشاع بودن کنتور آب، از سیستم های تفکیک فرعی مصرف آب استفاده می شود که با این سیستم‌ها، کنتورهای هوشمند فرعی آب روی فلکه ورودی واحدها در طبقات نصب می‌شوند و اطلاعات کنتورها از طریق سیم و یا به صورت بی سیم به دستگاه مرکزی منتقل می‌شود. پس از آن اطلاعات به نرم افزار منتقل شده و نهایتاً گزارش‌گیری و قبض فرعی برای واحدها صادر می شود.

ناگفته نماند به منظور حل مشکل تفکیک گاز موتورخانه و همچنین تفکیک برق مصرفی نیز از این چنین سیستم‌های هوشمند تفکیکی استفاده می شود.

اداره آب و فاضلاب به چه ساختمان هایی کنتور آب تفکیکی برای هر واحد اختصاص نمی دهد؟

به طور کلی می‌توان ساختمان هایی که اداره آب و فاصلاب امکان ارائه کنتور آب به آنها را ندارد را به دو دسته تقسیم کرد که در زیر بیان کرده ایم.

 • ساختمان های دارای پکیج با تعداد واحد بالا و طبقات زیاد

در این نوع ساختمان به دلیل عدم امکان تامین فشار آب، اداره آب و فاضلاب، کنتور تفکیک آب برای هر واحد ارائه نمی دهد.

 • ساختمان های دارای موتورخانه مرکزی

در این نوع ساختمان‌ها، به دلیل اینکه آب مصرفی واحدها ابتدا به داخل منبع منتقل شده و به سپس دو دسته سرد و گرم تقسیم می شود؛ امکان ارائه کنتور آب تفکیکی توسط اداره آب و فاصلاب برای هر واحد وجود ندارد.
اداره آب و فاضلاب فقط به ساختمان های ویلایی و آپارتمانی با تعداد واحد و طبقات کم به شرط عدم وجود موتورخانه مرکزی امکان ارائه کنتور اصلی تفکیکی برای هر واحد را دارد.

نصب کنتور فرعی آب
نصب کنتور هوشمند فرعی آب

کنتور هوشمند آب چیست و چه طور کار می کند؟

یک کنتور هوشمند آب اصولاً همان کنتور آب استاندارد است با این تفاوت که برای هوشمند شدن، این قابلیت را دارد که با استفاده از یک پِراب به یک دستگاه خوانشگر متصل شده که قابلیت خواندن، ذخیره‌سازی، نمایش و انتقال داده‌های مصرف آب به صورت مداوم به نرم افزار را داراست.

این نوع کنتورها که در دو مدل توربینی و دیجیتال توسط شرکت برونتاب عرضه می شوند، توانایی محاسبه دبی لحظه ‎ای و حجم آب را دارند. کنتورهای هوشمند آب مقدار مصرف هر واحد را به صورت لحظه‌ای سنجیده و به مالکان این امکان را می دهند که بتوانند از وضعیت مصرف آب به درستی در هر زمانی مطلع شده و مدیریت درستی در مصرف آب واحد خود داشته باشند.

نحوه نصب کنتور فرعی آب برای هر واحد با امکان صدور قبض فرعی توسط شرکت برونتاب انرژی

به بیان ساده، کنتور فرعی آب محصولی است که بعد از کنتور اصلی و مادر به منظور بررسی و کنترل میزان مصرف آب واحدهای مسکونی، تجاری و اداری به صورت جداگانه نصب و استفاده می‌شود. بعد از نصب این کنتور، هر واحد می‌تواند قبض آب خود را دریافت کرده و مطابق با مصرفی که داشته، هزینه آن را پرداخت کند.

شرکت برونتاب انرژی با سابقه ای بیش از ۱۲ سال (انتقال دانش فنی از کشور دانمارک) در زمینه تفکیک قبوض آب، برق و گاز ساختمان‌های مسکونی، با نصب کنتورهای فرعی آب سرد و گرم بعد از شیر فلکه هر واحد و نصب دستگاه‌های خوانشگر کنتورها، امکان ثبت مصرف دقیق آب هر کنتور را از طریق اینترنت فراهم نموده و از این اطلاعات مصرف که هر ساعت در سامانه برونتاب ذخیره و قابل مشاهده خواهد بود، جهت تفکیک قبض آب اداره آب و فاضلاب استفاده می کند.

برای تفکیک عادلانه قبض آب، نیاز به دانستن مصرف واقعی هر واحد داریم. به همین دلیل برای سنجش مصرف آب باید یک کنتور در محل ورودی آب آپارتمان‌ها نصب کنیم.

در سامانه برونتاب مصرف ساعت به ساعت هر کنتور قابل مشاهده خواهد بود. وقتی قبض اصلی آب برای ساختمان صادر می شود، مدیر ساختمان وارد نرم افزار آنلاین شرکت برونتاب شده و در قسمت صدور قبض، موارد مندرج در قبض شامل بازه ابتدا و انتهای قبض اصلی، مقدار مصرف و مبلغ ریالی را وارد نرم افزار نموده و قبض فرعی توسط نرم افزار برای تک تک واحدها را به صورت فایل PDF صادر شده و توسط مدیر قابل ارسال یا پرینت گرفتن خواهد بود.

نمونه قبض تفکیک آب
نمونه قبض تفکیک آب صادر شده توسط نرم افزار برونتاب

لازم به ذکر است که تمامی ساکنین و واحدها امکان دسترسی به اطلاعات کنتور خود را دارند. به این معنی که هر واحد یک اکانت منحصر به فرد دارد که توسط مدیر ساختمان کنتور یا کنتورهای مرتبط با وی در آن اکانت به اشتراک گذاشته شده است. هر واحد می تواند مقدار مصرف خود را به صورت ساعتی و روزانه و ماهانه مشاهده کند و از روند افزایش یا کاهش مصرف خود اطلاع پیدا کند.

هزینه نصب کنتور فرعی آب چقدر است؟

هزینه تفکیک کنتور آب واحدها به همراه سامانه هوشمند تفکیک مصرف شرکت برونتاب، متناسب با نوع ساختمان (درحال ساخت یا ساخته شده)، نوع لوله کشی انجام شده و نوع کنتور قابل استفاده، متغیر خواهد بود. برای استعلام قیمت و کارشناسی پروژه، با شرکت تماس گرفته و از کارشناسان ما به رایگان مشاوره بگیرید

مزایا سیستم هوشمند تفکیک آب شرکت برونتاب

این سیستم به‌طور اصلی در زمینه تفکیک کنتور آب مشترک آپارتمان‌ها، نصب کنتورهای فرعی و صدور قبض فرعی آب برای هر واحد طراحی شده است. این فناوری نه‌تنها به مدیران ساختمان کمک می‌کند تا مصرف آب هر واحد را دقیق‌تر نظارت کنند بلکه برای ساکنان امکان مانیتورینگ مصرف آب خود را نیز فراهم می‌سازد. این سامانه تأثیر بسزایی در بهینه‌سازی مصرف آب و کاهش هدررفتهای مالی دارد. در ادامه به مزایای برجسته این سیستم نسبت به روش‌های قدیمی اشاره خواهیم کرد.

 • عدم نیاز به قرائت چشمی توسط مامور یا مالک کنتور

 اولین و جذاب‌ترین برتری سامانه تفکیک آب شرکت برونتاب عدم نیاز به قرائت چشمی کنتور آب است. در این سامانه دیگر نیازی به ثبت مصرف کنتورها بوسیله افراد و صرف زمان‌های طولانی برای محاسبه مصرف هر دوره نیست. با کنتورهای هوشمند برونتاب مصرف هر کنتور به صورت ساعتی و روزانه و ماهانه در سایت app.bruntab.com قابل مشاهده بوده و در تمام بازه‌های زمانی امکان گزارش‌گیری فراهم است.

 • امکان پیدا کردن نشتی آب در واحدها

 از طریق سامانه آنلاین (برخط) برونتاب، امکان نشتی‌یابی هر واحد وجود دارد. زیرا مصارف ۲۴ ساعت شبانه روز کنتورها بر روی موبایل و تجهیزات هوشمند قابل مشاهده است.

 • دسترسی به تمام ساکنین برای مشاهده میزان مصرف

امکان دسترسی به همه واحدها برای مشاهده مصرف کنتورها براساس سطح دسترسی تعیین شده توسط هیئت مدیره خواهد بود. فقط با درست کردن یک اکانت کاربری در سایت برونتاب انرژی، مدیریت مصرف هر واحد امکان پذیر است.

نمودار میزان مصرف آب در نرم افزار برونتاب
نمودار میزان مصرف آب هر واحد در نرم افزار برونتاب
 • مشخص شدن میانگین مصرف و تشخیص واحدهای پر مصرف در هر لحظه

با توجه به فرمول های محاسبه سامانه و گزارش‌گیری در لحظه، امکان مشخص شدن لیست واحدهای پرمصرف و بدمصرف فراهم است و مدیر ساختمان می تواند براساس پله‌های تصاعد قبض واحدهای پر مصرف را صادر کند.

 • کاهش مقدار لوله کشی و فضای اشغال لوله در بنا

در ساختمان های در حال ساخت، با استفاده از سیستم هوشمند برونتاب نسبت به روش سنتی نیاز به لوله کمتر، اجرت لوله کشی کمتر، سرعت عملیات بیشتر، فضای مورد نیاز کمتر و امکان کاهش مصرف بین مصرف کنندگان وجود دارد.

 • مشخص شدن مصرف دقیق آب مشاعات

مدیریت مصرف مشاعات ساختمان یکی از مهمترین مشکلات هر مجتمع مسکونی است. از طریق کنتورهای هوشمند برونتاب می‌‎توانید از میزان مصرف آب نظافت ساختمان، آبیاری باغچه ها، استخر و… مطلع شده و دستورالعمل های لازم برای مصرف بهینه را تدوین کنید.

 • کاهش مصرف هر واحد به دلیل مشخص شدن میزان مصرف واحد و در نتیجه تغییر رفتار

با اطلاع از مصرف هر واحد، رفتار مصرف کننده به سمت کاهش مصرف میل کرده و از ۱۷ تا ۴۲ درصد کاهش مصرف کل آب ساختمان ها و در نتیجه مبلغ قبض پایین تر را مشاهده کرده ایم.

 • مشاهده مصرف از طریق موبایل به صورت روزانه و آنلاین

  امکان مشاهده و بررسی دقیق مصرف هر واحد از طریق موبایل در هر لحظه و هر جا بدون محدودیت فاصله 

مشاهده نمودار میزان مصرف آب هر واحد بر روی موبایل
مشاهده وضعیت مصرف آب هر واحد بر روی موبایل
 • حل اختلاف همسایه‌ها

یکی از مهم ترین مشکلات قضایی کشور، اختلاف همسایه‌ها در مجتمع‌های مسکونی است. همین موضوع ساده سبب ثبت پرونده های بی‌شمار در شوراهای حل اختلاف و قوه قضاییه است. ما در برونتاب به حل این اختلاف‌ها کمک کرده و با تفکیک قبض دقیق مصرف آب، اختلاف نظرها در مورد فرمول های محاسبه قبض را از بین می بریم.

 • خدمت به آینده فرزندان مان

با کاهش مصرف و مصرف بهینه آب برای مشاعات، باعث کاهش و بهینه سازی مصرف و حفظ منابع آب زیرزمینی و سرمایه های کشور شده ایم.

مزیت‌های سامانه قرائت کنتورهای فرعی آب برونتاب

 1. امکان مشاهده آنلاین تمام کنتورها از طریق یک سیمکارت یا مودم دارای اینترنت
 2. امکان گزارش‌گیری با جزئیات کنتورها با فرمت های Excel و PDF
 3. امکان مشاهده اطلاعات کنتورها با تعیین سطح دسترسی برای هر کاربر
 4. امکان ثبت تعرفه‌های قبض آب با توجه به تغییرات پله های تصاعد
 5. تشخیص واحدهای پر مصرف براساس میانگین مصرف ساختمان
 6. تعریف تعداد نفرات واحدها و متراژ هر واحد برای تنظیمات ساختمان
 7. امکان دسترسی و ذخیره اطلاعات مصرف هر کنتور تا ۱۰ سال
 8. امکان راستی آزمایی مصرف واقعی کنتورها و اطلاعات سایت برونتاب
 9. استفاده از کارت حافظه در ماژول برای ذخیره اطلاعات مصرف در زمان هایی که اینترنت نباشد.
 10. امکان استفاده از انواع اینترنت باسیم و بی سیم
 11. استاندارد و پلمپ بودن کنتورها و عدم امکان دست بردن در اطلاعات مصرف کنتورها
 12. استفاده از سنسورهای با دقت بالا برای ثبت مصرف کنتورها
 13. امکان استفاده از محصولات دارای باتری با طول عمر بالا در پروژه‌ها و محل هایی که برق ۲۲۰ ولت نداریم
 14. امکان استفاده از کنتورهای آب دیجیتال برای مصارف با دقت بالا و ذخیره اطلاعات در حافظه کنتور در زمان قطع برق
 15. دسترسی به اطلاعات و سامانه قبض دهی با زبان فارسی و با ساعت ایران برای کاربران ایرانی
 16. امکان مشاهده مصرف از طریق نمودارهای میله‌ای در بازه های ۲۴ ساعت شبانه روز گذشته، یک ماه گذشته و هر بازه دلخواه از زمان راه اندازی
نرم افزار برونتاب

انواع سیستم‌های تفکیک آب

کنتور آب تجهیزی است که به منظور اندازه‌گیری حجم آب عبوری بر اساس متر مکعب، مورد استفاده قرار می‌گیرد. کنتورهای آب انواع مختلفی دارند، ساده‌ترین آنها کنتورهای با قابلیت قرائت چشمی است که در ورودی ساختمان نصب شده و مصرف کل ساختمان را اندازه گیری می کنند.

این نوع کنتورها به دلیل اینکه نیاز به مشاهده میزان مصرف توسط فرد دارد، کاربردش کاهش یافته است. کنتورهای نوین دارای خروجی‌های مختلفی جهت اتصال به سیستم‌های هوشمند هستند. شرکت برونتاب انواع کنتورهای آب با خروجی‌های پالس، اِم‌باس، مودباس جهت اتصال به تجهیزات مورد نیاز مشترک ارائه می‌کند.

انواع پروتکل‌ها توسط زیرساخت وای فای، LAN، سیم‌کارت، زیگ‌بی و … قابل استفاده توسط مشترک می‌باشد. تمامی این کنتورها فارغ از تکنولوژی آنها و یا پروتکل ارتباطیشان به نرم‌افزار پیشرفته شرکت برونتاب متصل می‌شوند. میزان مصرف به صورت روزانه و ساعتی و ماهانه در نرم‌افزار ذخیره می‌شود. نرم‌افزار شرکت برونتاب قابلیت مدیریت مصرف توسط مشترک و صدور قبض برای هر انشعاب را فراهم می‌آورد.

 • استفاده از کنتورهای باسیم:

در این روش کنتورهای آب، براساس تعداد کنتور نصب کنار هم، به یک دستگاه قرائت هوشمند در مدل های ۴ کانال ، ۷ کانال و ۱۰ کانال متصل می گردند. به این صورت که بعد از شیر فلکه ورودی واحد که می‌تواند در رایزر تأسیسات هر طبقه وجود داشته باشد یا در محل موتورخانه ساختمان باشد یک عدد کنتور آب، جهت سنجش آب سرد مصرفی نصب می‌شود.

شماتیک اتصال کنتور آب به دستگاه خوانشگر هوشمند برونتاب
شماتیک اتصال کنتور آب به دستگاه خوانشگر هوشمند برونتاب
خروجی اطلاعات مصرفی این کنتورها از طریق سیم به دستگاه هوشمندساز متصل می‌شوند و هر دستگاه قرائت هوشمند می‌تواند هم زمان تا ده کنتور را خوانش کند.

برای یک ساختمان ده واحدی کافیست تا یک دستگاه خوانش هوشمند کنتور نصب شود تا به راحتی و با هزینه پایین، تفکیک آب صورت گرفته و مقدار مصرف آب هر واحد، به صورت جداگانه محاسبه گردد.

دیاگزام نصب کنتور فرعی آب
شماتیک اتصال کنتور فرعی آب یک ساختمان ۱۰ واحدی به دستگاه خوانشگر هوشمند برونتاب
 • استفاده از کنتورهای بی‌سیم

روش دیگر استفاده از کنتورهای بی‌سیم جهت تفکیک آب می باشد که عموماً در ساختمان‌هایی که امکان اتصال از طریق سیم وجود ندارد کاربرد دارد.

در این روش کنتورها، می‌توانند از نوع مکانیکی، التراسونیک و الکترومغناطیسی در سایزهای مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

مزیت این روش امکان اجرای سامانه‌های تفکیک آب در تمامی پروژه‌ها هست. کنتورهای مورد استفاده در این روش از برندهای اروپایی مانند کنتورهای دانمارکی، آلمانی و ایتالیایی و …  هستند.

خدمات سامانه تفکیک آب برونتاب، مناسب چه ساختمان هایی نیست؟

در بسیاری از پروژه‌های قدیمی زیرساخت لوله‌گذاری آب به صورت توکار بوده است. شیرفلکه‌های واحدها داخل سرویس بهداشتی و حمام و آشپزخانه تعبیه شده و امکان استفاده از کنتورها وجود ندارد. زیرا باید یک تخریبی برای نصب فیزیکی کنتور داشته باشیم.

سامانه تفکیک قبض آب برونتاب، صرفاً شامل آپارتمان‌های مسکونی نمی شود!

در حال حاضر با توجه به کاربری‌های متنوع واحدهای پرمصرف در ساختمان‌های پزشکان، واحدهای تجاری، فودکورت ها و رستوران ها، نیاز به سامانه تفکیک آب بسیار مورد نیاز است. برای مثال در یک واحد ساختمان پزشکان که کاربری دنداپزشکی دارد مصرف آب بسیار بالاتر از واحدی است که مشاوره روانشانی ارائه می‌کنند و یا واحد تجاری فروش مرغ و ماهی مصرف آب بسیار بالاتری از فروش موبایل فروشی دارد. به همین دلیل مجتمع های تجاری بسیاری از سامانه‌های تفکیک برونتاب استفاده می کنند و رضایت مشتری بسیار بالایی در این بخش وجود دارد.

برای دریافت کاتالوگ تفکیک هوشمند مصرف آب شرکت برونتاب روی عکس زیر کلیک کنید.

کاتالوگ تفکیک هوشمند آب مصرفی شرکت برونتاب
کاتالوگ تفکیک هوشمند آب

این مطلب چقدر برایتان مفید بود؟

بر روی ستاره‌ها برای امتیاز دادن کلیک کنید

میانگین امتیازات ۳.۹ / ۵. تعداد امتیازات: ۳۰

مهمترین سوالات در مورد نصب کنتور فرعی آب و صدور قبض فرعی

خیر. بایستی هنگام خرید کنتور آب حتماً دقت کنید که سایز لوله کنتور با سایز لوله آب ورودی به واحد یکسان باشد. در زمینه انتخاب نوع کنتور، جهت تفکیک آب واحدها، می‌توانید به رایگان از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

برای محاسبه و صدور قبض فرعی توسط سامانه برونتاب، اصولاً نیاز است سیستم اندازه‌گیری و تفکیک مصرف آب به صورت کامل و با موافقت همه واحدها اجرا و راه اندازی شود. اما گاهاً در برخی از ساختمان‌ها در صورتیکه هیئت مدیره ساختمان به این نتیجه رسیده باشند که سیستم تفکیک مصرف آب را به تدریج و بخش به بخش به ساختمان اضافه کنند؛ می توانند تعدادی از واحدها سیستم تفکیک مصرف، خصوصاً کنتور آب را نصب کرده و بر اساس مترمکعب تعرفه آب و فاضلاب، قبض فرعی به آن واحدها اختصاص داده شود تا بعد از مدتی بقیه واحدها به صورت تدریجی یا یکجا سیستم تفکیک هوشمند آب را برای ساختمان نصب و اجرا کنند.

برای استفاده از سیستم تفکیک آب مشاع ساختمان، تاییدیه اداره آب و فاضلاب نیاز نیست. این سامانه، یک قابلیت مجزاست که علاوه بر ایجاد ارزش افزوده برای ملک شما، آسایش و امنیت را برایتان فراهم می کند.
در نظر داشته باشید این سیستم مورد تایید قوه قضاییه نیز می‌باشد. بدین صورت که مراجع شورای حل اختلاف و قوه قضاییه برای حل مشکل اختلاف بر سر پرداخت عادلانه قبض آب، راهکار نوین تفکیک هوشمند آب را پیشنهاد می کنند.

خوشبختانه جواب این سوال مثبت است. ولی ملاحضاتی دارد که باید در نظر گرفته شود. بایستی امکان دسترسی به شیرفلکه واحدها از طریق رایزر عمودی در ساختمان وجود داشته و همچنین امکان نصب و سیم بندی بین کنتورها تا دستگاه مرکزی (خوانشگر) فراهم باشد تا بتوان از سیستم هوشمند تفکیک آب برونتاب استفاده کرد.

به طور معمول کنتورهای هوشمند برونتاب، روی لوله آب سرد نصب شده و اطلاعات مصرفی هر واحد را به صورت اتوماتیک به دستگاه مرکزی ارسال می کند. دستگاه مرکزی نیز اطلاعات دریافتی از کنتورها را به نرم افزار می‌فرستد. نرم افزار برونتاب با محاسبات پیشرفته، برای هر واحد در تاریخ مقرر قبض فرعی صادر می کند. در نتیجه شما از محاسبات پیچیده و سخت تعیین میزان مصرف و هزینه پرداختی برای هر واحد بی نیاز خواهید شد. در این روش میزان مصرف آب گرم نیز توسط نرم افزار تخمین زده می شود.
البته ناگفته نماند امکان نصب کنتور برای آب گرم نیز فراهم بوده و مالک هر واحد می تواند تقاضا خرید و استفاده از کنتور فرعی آب گرم را از شرکت نماید.

4 نظر ثبت شده

 1. با سلام – با توجه به مصرف بی رویه آب توسط بعضی از همسایه‌ها، این ایده تفکیک کنتور آب و مشخص شدن سهم هر واحد، کار بسیار ارزشمند و کاربردی است که مشخص می‌کند چه کسانی پرمصرف هستن و باید پول بیشتری پرداخت کنند.

  • با سلام / ممنون از نظر لطف شما. نصب کنتور فرعی آب، مشاهده دقیق میزان مصرف و صدور قبض فرعی آب توسط نرم افزار تخصصی برونتاب، منجر به تغییر رفتار و در نتیجه کاهش مصرف آب خواهد شد.

 2. معایب تفکیک کنتور آب مشاع چیست؟ آیا ارزش هزینه کردن رو داره؟

  • با سلام – شفاف شدن مصرف هر واحد جهت پرداخت عادلانه سهم واحدها از قبض آب ساختمان و پیدا کردن نشتی آب واحدها باعث آسیب به منافع همسایه‌های پرمصرف می‌شود. معمولاً مشترکین پرمصرف از تفکیک آب ناراضی خواهند بود. همچنین هزینه اولیه خرید و نصب کنتور با توجه به ارزان بودن آب بها می‌تواند به عنوان یک مانع برای تصمیم‌گیری انتخاب سیستم‌های تفکیک آب در نظر گرفته شود.


نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است