Skip to content

درباره برونتاب انرژی

شرکت برونتاب انرژی از سال ۱۳۹۰ کار خود را به عنوان دفتر بروناتا Brunata دانمارک در ایران آغاز کرد. فعالیت این شرکت در ابتدا با واردات تجهیزات اندازه‌گیری آب و گرمایش و سرمایش و سامانه‌های خوانش از دور و تفکیک قبض آغاز شد. در ادامه و در سال ۱۳۹۲ در همکاری مشترک بین طرف ایرانی و دانمارکی فرآیند انتقال دانش‌فنی و خط تولید و کالیبراسیون انرژی‌سنج‌ها برای اولین بار به ایران آغاز شد. در این راستا مهندسان ایرانی در قالب تیم‌هایی جهت آموزش به کپنهاگ دانمارک اعزام شدند تا در دوره‌های آموزشی Brunata شرکت کرده و با روش نصب و خوانش تجهیزات و همچنین انواع تکنولوژی‌های اندازه‌گیری و خوانش از دور و طریقه تفکیک قبوض آشنا شوند و همچنین کارشناسان دانمارکی برای انتقال دانش‌فنی و تست‌های دوره‌ای دستگاه‌های اندازه‌گیری مرجع (کالیبراسیون) به ایران سفر کردند.
بروناتا با سابقه ۱۰۴ ساله (تاسیس ۱۹۱۷میلادی) و بیش از ۲۴ میلیون دستگاه در حال بهره‌برداری در جهان یکی از بزرگترین شرکت‌های تفکیک انرژی فعال در جهان محسوب می‌شود و خدمات صدور قبض مصرفی آب، گاز، حرارت و برق برای هر واحد به صورت جداگانه ارائه می‌‏نماید. برونتاب در حال حاضر در ساختمان‌های دارای کنتور آب مشترک و موتورخانه و چیلر خدمات تفکیک آب و گاز و برق ارائه می نماید. همچنین در صنعت در زمینه اینترنت اشیا فعال است و انواع دیتالاگرهای هوشمند و تجهیزات اندازه گیری هوشمند صنعتی را ارائه می‌نماید. برونتاب از سال ۱۳۹۷ صادرات محصولات خود به کشورهای مختلف در چهار قاره جهان را آغاز نموده است.

اهداف شرکت

  • تبدیل شدن برونتاب به  شرکت پیشرو در زمینه اندازه گیری و اینترنت اشیا IOT در ایران و منطقه
  • نصب انواع گوناگون از تجهیزات تفکیک مصرف آب، برق، گاز در ساختمان‌ها
  • تغییر رفتار و کاهش مصرف مشتریان برونتاب در نتیجه استفاده از تجهیزات شرکت برونتاب

ماموریت شرکت برونتاب

  • کمک به کاهش مصرف آب، گاز و برق در کشور و در نتیجه جلوگیری از خشکسالی،‌ کمبود آب و برق و گاز
  • کمک به افزایش کیفیت و راندمان محصولات تولیدی کارخانجات داخل کشور
  • تولید محصولات با تکنولوژی بالا و مورد نیاز کشور

برونتاب انرژی

شرکت برونتاب به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های تخصصی، همایش‌ها و سمینارها، رویداد استارت‌آپی شرکت کرده است. این شرکت با مدیریت آقای مهدی مراغه ای در جشنواره ملی نوآوری در حوزه ساخت‌و‌ساز سال ۱۳۹۸ موفق به کسب رتبه اول در حوزه IOT (اینترنت اشیا) شد. شرکت برونتاب در سال ۱۴۰۰ در رویداد کارویا موفق به کسب مقام برتر در بین تیم های دانش بنیان شد. برونتاب در سال ۱۳۹۹ رتبه برتر در رویداد استارت‌آپی کارا صنعت را کسب نمود.

برونتاب به عنوان شرکتی دانش‌‏‏بنیان در سال ۱۳۹۷ موفق به صادرات تجهیزات اندازه‌‏‏گیری به کشورهای تراز اول جهان همانند کانادا، استرالیا، آمریکا، دانمارک و هلند و…. شده است.

تاریخچه برونتاب انرژی از آغاز تا امروز

سال ۱۳۹۰
تاسیس برونتاب
عقد قرارداد انتقال تکنولوژی با شرکت دانمارکی بروناتا
سال ۱۳۹۰
سال ۱۳۹۱
انتقال دانش‌فنی از دانمارک به ایران
آغاز فرآیند انتقال دانش‌فنی تولید دستگاه انرژی‌سنج به کشور شرکت در دوره‌های آموزشی شرکت ۱۰۴ ساله بروناتا واقع در شهر کوپنهاگ دانمارک
سال ۱۳۹۱
سال ۱۳۹۲
تولید نخستین انرژی‌سنج‌ القایی
تولید نخستین انرژی‌سنج‌های القایی در ایران بومی‌سازی تولید قطعات فلو‌سنسور در کشور طراحی نرم‌افزار بومی و سخت‌افزار دستگاه مرکزی
سال ۱۳۹۲
سال ۱۳۹۴
نرم‌افزار ایرانی قبض‌دهی آنلاین
آغاز به کار اولین نرم‌افزار ایرانی قبض‌دهی فرعی آنلاین و اخذ تائیدیه دانش‌بنیان تولیدی از معاونت فنی ریاست جمهوری
سال ۱۳۹۴
سال ۱۳۹۷
آغاز صادرات
آغاز صادرات به بیش از چهار قاره جهان و طراحی محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا IOT) Internet Of Things)
سال ۱۳۹۷
سال ۱۳۹۸
کسب مقام اول
کسب مقام اول مسابقات ساختمان هوشمند بانک مسکن
سال ۱۳۹۸
سال ۱۳۹۹
کمک به تولید واکسن کرونا
نصب تجهیزات هوشمند پایش دما برای یخچال‌های آنزیم تولید واکسن ابداع تب‌سنج مبتنی بر IOT برای غربالگری در برابر ویروس کرونا
برگزیده در رویداد استارت آپی کارا صنعـت ۳
سال ۱۳۹۹
سال ۱۴۰۰
بهینه سازی صنعت
ارائه خدمات بهینه‌سازی به صنایع بزرگ، متوسط و کوچک برگزیده مسابقه تلویزیونی کارویا
سال ۱۴۰۰
سال ۱۴۰۱
توسعه خدمات
فراگیرسازی در کلیه استان‌ها
سال ۱۴۰۱

تاثیرات شرکت برونتاب

تاثیر نصب تجهیزات تفکیک مصرف

پس از نصب کنتورهای هوشمند آب روی ساختمان‌های دارای کنتور مشاع و همچنین انرژی‌سنج روی ساختمان‌های دارای موتورخانه مرکزی و چیلر مصرف از ۱۷ تا ۴۳ درصد کاهش یافت.

تاثیر نصب دیتالاگرهای صنعتی

دیتالاگرهای هوشمند دما و رطوبت توانسته‌اند نقش بسیار زیادی در کاهش خرابی‌های مواد اولیه و محصولات نهایی داشته باشند. یکی از این موارد کمک به رسیدن شرکت‌های واکسن‌ساز به واکسن کرونا و جلوگیری از فاسد شدن مواد اولیه تولید است.

تجهیزات مونیتورینگ آنلاین انرژی

تجهیزات مونیتورینگ برق، آب و انرژی شرکت برونتاب توانسته امکان رصد و اقدام اصلاحی جهت کاهش مصرف برق، مدیریت مصرف آب و برق و گاز و پیدا نمودن انواع ماینر،‌ نشتی و اتوماسیون خطوط تولید را فراهم کند.

مهدی مراغه ای

معرفی مدیرعامل برونتاب انرژی

آقای مهدی مراغه ای دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سمت مدیرعامل شرکت برونتاب انرژی در زمینه اندازه گیری و تفکیک مصارف انرژی فعالیت می کند. آقای مراغه ای جهت معرفی و آشنا نمودن مهندسان و مصرف کنندگان، تکنولوژی های مرتبط با بهینه سازی انرژی و کاهش مصرف و تفکیک قبوض آب و گاز و برق در بستر اینترنت اشیاء در مسابقات و مصاحبه های مختلف تلویزیونی و رادیویی از جمله مسابقه میدون سال ۱۳۹۹ و مسابقه کارویا سال ۱۴۰۰ و مسابقه ماکسینو سال ۱۳۹۸ شرکت نموده است. تلاش او و تیم برونتاب در جهت استفاده بهینه از آب و گاز و برق در ساختمان ها و صنایع است. خلاقیت و نوآوری و پیاده سازی تکنولوژی انقلاب صنعتی چهارم از اهداف شرکت برونتاب در کشور است. به امید فراگیر شدن فرهنگ و تکنولوژی های بهینه سازی مصرف در کشور.

این مطلب چقدر برایتان مفید بود؟

بر روی ستاره‌ها برای امتیاز دادن کلیک کنید

میانگین امتیازات ۳.۵ / ۵. تعداد امتیازات: ۴